Лайнер El Venizelos зупинився у порту грецького міста Пірей 22 березня. Команді не повідомили причини, але й зійти на берег чи вийти в море не дозволили. 31 березня у грецьких медіа з’явилася інформація про те, що на борту виявили 20 випадків зараження коронавірусом, через три дні заявили вже про 119 інфікованих. На судні 383 людини, але про кількість інфікованих їм досі не повідомили.

Про це hromadske розповіла українка Олександра (ім'я змінено — ред.), яка працює в команді готельного відділу. Загалом на борту лайнеру перебувають близько 80 українців.

Пасажирів на судні немає ― лайнер з командою вирушив з Туреччини 8 березня. Корабель мусив піти до іспанського порту Кадіс, де на борт зайшли б пасажири ― портові будівельники, що ремонтували круїзний лайнер і жили б на борту El Venizelos, як у готелі, наступні півтора місяця.

«Нас не попередили про небезпеку, але коли ми вирушили в рейс, ситуація в Іспанії й Туреччині ще була доволі спокійною. У нас не було нормального інтернету, поки ми йшли до Іспанії. Ми знали про ситуацію в країні мало, тільки окремі новини про заражених у Кадісі. Тож коли ми прибули, розуміли, що нас навряд впустять», ― розповіла дівчина.  

Лайнер El Venizelos у порту грецького міста Пірей
Фото:

Фото українки з судна

У Кадісі лайнер простояв два дні, а потім повернувся до Туреччини, де його не пустили в порт. Оскільки судно ― грецьке, капітан скерував його до Пірея. 30 березня на судно прибули інспекція з місцевих лікарів, що взяли у всіх зразки для ПЛР-тестування.

Так, українка зазначила, що результати досі не повідомили, хоча вже є заяви грецької сторони про коронавірус на борту.

«На судні є один медик ― для кораблів це нормально. Ми мали мило й антисептик, маски видали 30 березня. На зборах нам сказали, що інформація про 119 хворих ― недостовірна, тому ми досі чекаємо на результати тестів. Ми отримали вказівку лишатися в одиночних кабінах, виходимо тільки в масках і тримаємо дистанцію. Але харчуємося досі у спільній їдальні. На карантині ми пробудемо два тижні», ― зазначила Олександра. 

Кабіна ізольованого на лайнері
Фото:

Фото українки з судна

Дівчина розповіла, що до 30 березня команда збиралася для танців, занять йогою і музикою, натомість тепер у вільний час усі сидять по кабінах, у барі чи на відкритій палубі.

«Ми перебуваємо у закритому просторі, тому вірогідність заразитися дуже висока. На самоізоляції перебуває 30 людей, але не всі, хто має симптоми, самоізолювався», ― зазначила українка.

Про стан здоров’я решти команди дівчина не знає. Каже, що паніки на судні немає, хоча через брак інформації відчувається напруга. 

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми офіційними даними МОЗ, в Україні 942 людини інфікувалися коронавірусом. З-поміж інфікованих 23 людини померли, а 19 пацієнтів одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.

Поділитись: