Місце падіння літака
Фото:

Нацполіція

Біля Чугуєва на Харківщині розбився військовий літак Ан-26. На борту було 27 людей, серед яких 20 курсантів. Загинули 25 людей, двоє курсантів вижили, вони в лікарні.

Літак розбився при заході на посадку на аеродром Чугуєва, на борту перебували курсанти Харківського університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.

Спочатку була інформація, що на борту 28 людей, але виявилося, що одного курсанта не допустили до польоту. Цей курсант — Харченко Олександр Володимирович. За попередньою інформацією, двоє курсантів, що вижили, зістрибнули з літака, коли він летів близько до землі.

Один з постраждалих у вкрай важкому стані, інший — «у нормальному стані», розповів глава Харківської ОДА Олексій Кучер.

Що за літак?

Як нам розповіли у командуванні Повітряних сил, це навчальний літак, курсанти проходили планові університетські навчання, цей Ан-26 має бортовий номер 76.

У командуванні ПС нам заявили, що літак не новий, бо загалом за часів незалежності нові літаки на службу майже не заступали. Це радянський літак, який час від часу оновлювали та ремонтували.

Як повідомляли ЗМІ раніше, літак мали передати на ремонт до жовтня, але його термін служби продовжили. Цей літак випустили у 1977 році, тобто йому 43 роки.

Можлива причина катастрофи

Перед катастрофою пілот Ан-26 повідомив про те, що у нього відмовив лівий двигун, заявив Олексій Кучер.

Водночас голова ОДА наголосив, що під час навчань інколи спеціально вимикають один з двигунів, і для досвідченого льотчика це не є критичною ситуацією.

Хто розслідуватиме?

В Офісі президента заявили, що буде створена державна комісія, яка має з'ясувати всі обставини цієї катастрофи. Сам президент Володимир Зеленський 26 вересня їде на Харківщину.

Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що комісія для розслідування катастрофи вже створена, її очолив віце-прем'єр Олег Уруський.

Крім Уруського, до неї увійшли:

  • головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак;
  • міністр внутрішніх справ Арсен Аваков;
  • міністр оборони Андрій Таран;
  • голова ДСНС Микола Чечоткін;
  • голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

Шмигаль уточнив, що це не повний перелік, в комісії будуть і інші посадовці.

Кримінальна справа

Офіс генпрокурора повідомив про порушення справи за статтею 416 (порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки) Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань.

День жалоби

26 вересня оголошено у Харківській області днем жалоби за загиблими в авіакатастрофі Ан-26.

Поділитись: