Світ

На інфляцію в Україні вплинули високий урожай кукурудзи та призупинення торговельної війни між США та Китаєм — НБУ

Нацбанк
Світ/На інфляцію в Україні вплинули високий урожай кукурудзи та призупинення торговельної війни між США та Китаєм — НБУ
Зберегти
Вигляд
У Національному банку повідомили, що інфляція в Україні почала поступово послаблюватися через високі врожаї соняшнику та кукурудзи, падіння світових цін на нафту та домовленість між США та Китаєм про призупинення торговельної війни.

Крім цього, в НБУ повідомили про більш сприятливу ситуацію на світових ринках капіталу, зокрема через очікування менш жорсткої монетарної політики Федеральної резервної системи США.

«Окреслені фактори разом зі стриманою фіскальною політикою зумовили зростання чистої пропозиції іноземної валюти на міжбанківському ринку і зміцнення  курсу гривні в листопаді-грудні. Як наслідок, Національний банк отримав можливість поповнювати міжнародні резерви», — повідомили в Нацбанку.

Там додали, що завдяки сприятливим умовам на світових ринках, Нацбанк за четвертий квартал 2018 року купив на 700 мільйонів доларів більше ніж продав на міжбанківському ринку.

«Важливим є також значний прогрес в продовженні співпраці України з Міжнародним валютним фондом у рамках нової програми Stand-ByArrangement, а також отримання пов’язаного фінансування від інших офіційних кредиторів», — додали в НБУ.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа й Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

Нагадаємо, що 13 грудня Нацбанк повідомив, що залишив облікову ставку в Україні на рівні 18%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

За даними Держстату, у листопаді ціни зросли на 8,9%. Порівняно з попереднім місяцем ціни зросли на 1,4%.

Пов`язані новини