Підсумкове фото лідерів країн G20 у Буенос-Айресі, Аргентина. 1 грудня 2018
Фото:

BALLESTEROS/ EPA-EFE

Президент США Дональд Трамп та лідер Китаю Сі Цзіньпін погодилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох країн. Про це вони домовилися в межах саміту «Великої двадцятки» в Аргентині.

Домовленості діятимуть 3 місяці, починаючи з 1 січня 2019 року. За цей час країни обговорять майбутнє торговельне співробітництво.

Водночас у Білому домі заявили: у разі, якщо Трамп та Сі Цзіньпін не зможуть дійти згоди до кінця 3-місячного терміну, то США піднімуть 10% мита до 25%.

По завершенню саміту G20 лідери країн випустили спільну декларацію, в якій підсумували цьогорічну зустріч.

У декларації країни визнали, що глобальний економічний розвиток дедалі менше синхронізується між країнами, а проблемні питання торгівлі між державами досі актуальні.

Крім того, на G20 сфокусувалися й на гуманітарних аспектах політики. Зокрема, лідери країн наголосили на важливості доступу дівчат та жінок до освіти та підтвердили важливість гендерної рівності.

Сполучені Штати вкотре підтвердили, що відмовляються від Паризької угоди по клімату.

Також у підсумку «Велика двадцятка» рішуче засудила будь-який прояв тероризму.

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 16 мільярдів доларів.

У Вашингтоні запровадження таких мит пояснили тим, що «китайські підприємства присвоюють собі американську інтелектуальну власність і технології, а також Пекін застосовує нечесні практики на ринку».

Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп  пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.

Мита США підштовхнули лідерів Китаю та Росії до глибшої двосторонньої співпраці, зокрема з метою протидії торговельній політиці Трампа.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Поділитись: