Фото:

Нацполіція

На Івано-Франківщині правоохоронці викрили «реабілітаційні центри» для алко- та наркозалежних осіб, де незаконно утримували людей проти їхньої волі.

Про це повідомляє поліція Івано-Франківської області.

Викриті заклади розміщувались у приватних будинках в Івано-Франківську та в селі Угринів. Керівники цих «реабілітаційних центрів» не мали жодних дозвільних документів на зайняття такою діяльністю та жодного стосунку до медичної сфери. 

«До закладів під приводом реабілітації поміщали осіб із наркотичною чи алкогольною залежністю, незаконно та примусово утримували впродовж певного періоду часу та "лікували" за гроші, отримані від близьких родичів», — йдеться в повідомленні.

У закладах правоохоронці виявили приблизно 40 людей з різних областей України. Вони проживали в кімнатах по кілька осіб в умовах казармового стану. Лише іноді їх випускали у двір.

Фото:

Нацполіція

Із власної волі залишити центр пацієнти не могли, оскільки перебували під постійним наглядом персоналу. Усі документи, які були в «пацієнтів», відбирали і зберігали без доступу. Дзвінки та розмови телефоном також контролювались. 

Поліцейські провели в зазначених будинках обшуки, під час яких вилучили установчі документи, штампи та печатки підприємства, документацію на осіб, які проходили «реабілітацію», а також інші речові докази протиправної діяльності — розписки пацієнтів, договори про надання послуг та умови оплати, гроші, комп'ютерну техніку та інше.

Фото:

Нацполіція

Правоохоронці підозрюють в незаконному утриманні групу чоловіків віком від 30 до 40 років, вони — вихідці зі східних областей, які проживали на території Івано-Франківської області. Встановлюється причетність інших людей до вказаної незаконної діяльності.

Зараз триває розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. За чинним законодавством за таку протиправну діяльність передбачено покарання від 5 до 10 років позбавлення волі.

Поділитись: