УКРАЇНА

На Харківщині лікарку звинувачують у смерті пацієнтки через неправильний діагноз

20 серпня, 2018 12:10
УКРАЇНА/На Харківщині лікарку звинувачують у смерті пацієнтки через неправильний діагноз
Зберегти
Вигляд
У Харківській області до суду направили обвинувачення щодо лікарки центральної районної лікарні, через неправильний діагноз якої загинула пацієнтка.

У Харківській області до суду направили обвинувачення щодо лікарки центральної районної лікарні, через неправильний діагноз якої загинула пацієнтка.

Про це повідомляє прокуратура Харківської області.

Лікарку звинувачують за статтею 140 Кримінального кодексу (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого).

Інцидент стався в листопаді 2015 року. Тоді обвинувачена 52-річна лікарка чергувала у відділенні екстреної медичної допомоги. До лікарні на «швидкій» доставили 66-річну пацієнтку. Лікарка діагностувала в неї правобічну пневмонію, ішемічну хворобу серця та стенокардію і  призначила лікування.

На наступний день хвора померла від гострого інфаркту міокарда.

Згідно з експертизами та даними з електрокардіограм виявилося, що лікарка поставила неправильний діагноз жінці, внаслідок чого остання отримала неналежну медичну допомогу.

Стаття, за якою обвинувачують лікарку, передбачає позбавлення права обіймати певні посади до 5 років, або виправні роботи до 2 років, позбавлення волі або ув’язнення до 2 років.

Раніше повідомлялося, що в 2017 році до лікарів звернулось на 700 тисяч менше українців, ніж у 2016-му.

Очільниця Мінохорони здоров'я заявила, що українці зможуть безоплатно отримувати первинну медичну допомогу в лікарів у приватних клініках. Така можливість з’явилася завдяки медичній реформі та укладанню Національною службою здоров’я договорів з 12-ма приватними клініками та лікарями-підприємцями в 12 регіонах України.

Більше про:
# здоров'я
Пов`язані новини