Українці зможуть безоплатно отримувати первинну медичну допомогу в лікарів у приватних клініках.

Українці зможуть безоплатно отримувати первинну медичну допомогу в лікарів у приватних клініках. Така можливість з’явилася завдяки медичній реформі та укладанню Національною службою здоров’я договорів з 12-ма приватними клініками та лікарями-підприємцями в 12 регіонах України.

Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

В межах першої хвилі договорів з приватними клініками та лікарями держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.

«Це приклад роботи принципу «гроші за пацієнтом», коли держава дає можливість пацієнту обирати, де лікуватися, та оплачує його вибір», — написала Супрун.

За її словами, 12 приватних клінік та лікарі-ФОПи отримуватимуть кошти за такими ж тарифами, як і комунальні поліклініки.

Безоплатну первинну медичну допомогу в приватних медзакладах можна отримати лише підписавши декларацію з лікарем у таких містах як Київ, Харків, Житомир та Дніпро. До цього переліку також увійшли і кілька малих міста — Нова Кахвока Херсонської області, Кролевець Сумської області, Мирноград Донецької області, Світловодськ Кіровоградської області, Христинівка Черкаської області, Бершадь Вінницької області та селище Слобідка Львівської області.

Незалежно від того, де українці оберуть лікування, у приватній чи в комунальній клініці, вони отримуватимуть однаковий спектр послуг. Тобто терапевти, педіатри та сімейні лікарі можуть спостерігати за станом здоров’я, ставити діагнози, лікувати найбільш поширені хвороби та травми, вести історію пацієнтів з хронічними захворюваннями, або направити до лікаря більш вузького спрямування.

Також у компетенції лікаря первинки – спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і окремі послуги паліативної допомоги. Крім того, лікар може видати потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.

Станом на 12 червня у МОЗ повідомляли, що понад 8 мільйонів українців обрали сімейного лікаря.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». За перший тиждень кампанії понад 150 тисяч українців обрали собі сімейного лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем».

Поділитись: