На Харківщині відбувся обмін у форматі «два на два» — українських прикордонників повернули з Росії в Україну.

На Харківщині відбувся обмін у форматі «два на два» — українських прикордонників повернули з Росії в Україну.

На нейтральній смузі українсько-російського державного кордону в районі пункту пропуску «Гоптівка».

До України повернулися викрадені спецслужбами РФ біля держкордону в Сумській області в жовтні 2017 року українські прикордонники Богдан Марцонь та Ігор Дзюбак.

Україна передала російській стороні затриманих влітку 2017 року в Херсонської області військовослужбовців Прикордонної служби ФСБ Росії Володимира Кузнєцова і Аскара Кулуба.

Процес передачі сторонами прикордонників можна було спостерігати в прямому ефірі за допомогою камер відеоспостереження, встановлених в пункті пропуску «Гоптівка».

1 березня Ірина Геращенко повідомила, що на Донбасі зірвалося звільнення 5 українців із полону бойовиків. При тому вона додала, що 2 березня Україна чекає на повернення додому двох громадян, утримуваних у тюрмах Росії.

Ані Геращенко, ані президент не називали імен тих, кого 2-го березня очікують на території України.

Однак за даними джерел Громадського, у межах анонсованого президентом України Петром Порошенком звільнення заручників з РФ повернуться українські прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь.

Ще 28 лютого президент Петро Порошенко заявив, що до кінця тижня  2 українських заручників повернуться додому.

Ірина Геращенко на зустрічі з родичами політв'язнів сказала, що українська сторона готова обміняти затриманих громадян Росії на українських політв'язнів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile