У межах анонсованого президентом України Петром Порошенком звільнення заручників з РФ повернуться українські прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцон.

У межах анонсованого президентом України Петром Порошенком звільнення заручників з РФ повернуться українські прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь.

Про це Громадському стало відомо із власних джерел. 

Натомість, Україна передасть Росії затриманих на Херсонщині двох співробітників ФСБ — Володимира Кузнецова та Аскара Кулуба.

У жовтні 2017 року на Сумщині зникли двоє українських прикордонників. Згодом Росія підтвердила затримання прикордонників. У Москві їх узяли під варту на два місяці за звинуваченням  у незаконному перетині кордону. У Держприкордонслужбі повідомили, що за цією статтею у Росії українцям загрожує ув'язнення до 6 років.

26 лютого затриманих на Сумщині українських прикордонників перевели з Москви до Брянська.

Володимира Кузнецова та Аскара Кулуба затримали 30 червня 2017-го прикордонники Херсонського загону спільно із військовослужбовцями ЗСУ, на березі Перекопської затоки.

За словами голови прикордонної служби, під час допиту військові РФ розповіли, що «виконували роль учбових порушників кордону під час навчань, але збилися з маршруту».

30 червня 2017-го суд узяв під варту затриманих на Херсонщині військових ФСБ Росії.

28 лютого 2018-го президент Порошенко заявив, що до кінця тижня ще 2 українських заручників повернуться додому. 

Раніше учасник гуманітарної підгрупи на переговорах у Мінську Віктор Медведчук заявив, що бойовики внесли до списків обміну заручників 18 росіян.

Також президент України Петро Порошенко поговорив з президентом РФ Володимиром Путіним щодо обміну заручників на Донбасі.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. На підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР».

Поділитись: