З 15-25 лютого в Німеччині відбувається Міжнародний Берлінський кінофестиваль — Берлінале, один з найбільших і найвпливовіших кінофорумів світу. На Берлінале крім основного конкурсу проводяться численні паралельні програми й працюють окремі журі.

Вже оголошенні найкращі фільми за рішенням журі Міжнародної федерації кінопреси ФІПРЕССІ, журі конкурсу фільмів для дітей «Генерація14+», журі конкурсу «Перспективи німецького кіно» і журі Teddy Awards — фільмів про сексуальні меншини.

Найкращий фільм основного конкурсу на думку кінокритиків ФІПРЕССІ — «Спадкоємиці» парагвайського режисера Марчелло Мартинессі про складні стосунки сімейної пари — двох жінок.

Найкращий фільм програми «Форум» — стрічка «Слон сидить нерухомо». Повнометражний дебют китайського письменника і режисера Ху Бо, який пішов з життя восени 2017-го у віці 29 років. Гіперреалістична, похмура історія кількох героїв, які рухаються вниз.

Японський фільм «На березі річки» Ісао Юкісада – найкращий за версією кінокритиків у програмі «Панорама», також драматургічно складається з декількох ліній.

У межах премії ФІПРЕССІ вручена нагорода мережі Europa cinema, яка дісталася австро-німецькому фільму «Styx» Вольфганга Фішера з програми «Панорама». Історія жінки-лікаря, яка під час одинокої подорожі на яхті через Атлантику знаходить корабель з біженцями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоденник Берлінале: скандал, поетика божевілля і фільми про біженців.

Журі TEDDY Awards, конкурсу фільмів про сексуальні меншини, у якому цього року брав участь українець Богдан Жук, обрало найкращім ігровим фільмом бразильську «Круту фарбу» Філіпе Матзембахера і Марціо Реолона, про сексуальність і комунікацію у віртуальному і реальному світах.

Найкращим документальним фільмом визначили також бразильську стрічку – «Гей травесті» Клаудіо Прісцили і Кіко Гоїфмана, про питання гендерної ідентичності.

У програмі «Перспективи німецького кіно» — найкращим фільмом визнано документальну стрічку Веронікі Казерер «Скрізь, де ми є», про останні тижні життя молодого інструктора з танців і його близьких. Також нагороду отримали кінопроекти Їде Тома Акінлеміну і Юліана Редмаєра, попередній фільм якого «Самокритика буржуазного пса» зараз демонструється в українському кінопрокаті.

В конкурсі фільмів для дітей і підлітків «Генерація 14+», нагороди — Кришталеві ведмеді, за рішенням обох журі — дитячого й дорослого, дісталися швейцарсько-бельгійській стрічці «Фортуна» Герміні Роуакс, дія якої відбувається у католицькому монастирі у засніжених горах Швейцарії, де знаходить тимчасовий притулок 14-річна біженка з Ефіопії.

Нагороди журі основного конкурсу стануть відомі ввечері 24 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Координатора кінофестивалю «Молодість» обрали в журі TEDDY Award на Берлінале.

 /Аксиня Куріна

Поділитись: