На Київщині в смт Коцюбинське невідомий почав перешкоджати роботі журналістки hromadske Аліни Шеремети, яка у прямому етері спілкувалася з працівниками аптеки, магазину та служби доставлення про превентивні заходи проти коронавірусу.

Так, невідомий чоловік підійшов до журналістки ззаду, коли вона спілкувалася з охоронцем у магазині, та почав вигукувати нецензурні слова та не давав їй змоги пройти. Відтак він йшов разом з нею до відділення Укрпошти, а потім там перешкоджав її роботі.

Журналістка покинула відділення, а чоловік — за нею. Вже на вулиці він почав вимагати її журналістського посвідчення: «Або ви мені показуєте посвідчення журналіста, або йдете звідси геть».

Згодом він дістав телефон і почав її знімати. hromadske викликало поліцію. Правоохоронці вислухали позиції сторін, а згодом склали протокол того, що сталося, де вказали номер посвідчення Шеремети.

Оновлено: невідомого, який перешкоджав роботі журналістки, забрали до відділку поліції. Аліна Шеремета буде наполягати на відкритті справи про перешкоджання журналістській діяльності.

Закон України «Про інформацію». Стаття 5. Право на інформацію

1. Кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Поділитись: