У місті Бровари Київської області патруль правоохоронців проводив увечері 20 жовтня поверхневий огляд перехожих за орієнтуванням. Свідки кажуть, це відбувалось без понятих, та підозрюють поліцейських у вимаганні.

Про це розповіла журналістка Любов Величко, яка стала свідком інциденту завдяки камерам спостереження біля свого будинку. Разом із чоловіком вона дивилась за діями правоохоронців в режимі онлайн. Пізніше Величко виклала запис із камер.

На відео видно, як правоохоронці без свідків зупинили та обшукали чоловіка. Під час обшуків повз патруль проходили інші люди, однак співробітники поліції не запрошували їх як понятих. Це привернуло увагу подружжя. 

Після того, як одного перехожого відпустили, поліція затримала для обшуків іншого чоловіка. Його запросили до машини правоохоронців. На відео видно, як у цей час світло в автівці погасло.

«Це було дуже дивно. Якщо його покликали в машину, щоб складати протокол, то робити це в суцільній темряві якось нелогічно», ㅡ каже журналістка.

Чоловік Любові Величко наздогнав затриманого після того, як його відпустили правоохоронці. Журналістка зазначає, що це був молодий хлопець ㅡ він був переляканий та спочатку сприйняв чоловіка як ще одного правоохоронця у цивільному.

За словами Величко, затриманий розповів, що під час обшуків поліція побачила у його кишенях гроші. А у машині вимагали віддати все що є, аби «не було неприємностей». Запис інциденту журналістка виклала у Facebook-групу «Мої Бровари». У коментарях під дописом місцеві жителі зазначали, що такі інциденти траплялись і з ними. До одного з таких чоловіків ми звернулись за коментарем, але відповіді досі не отримали.

А що каже поліція? 

Пресслужба поліції Київської області заперечила звинувачення журналістки та заявила, що правоохоронці здійснювали відпрацювання за орієнтуванням про вчинення крадіжки у місті Бровари. Там кажуть, що чоловіків затримували через схожість за прикметами, а грошей у них не вимагали.

Поліція також опублікувала відео з одним із затриманих 20 жовтня, який підтверджує, що правоохоронці вимагали показати документи та особисті речі, після чого відпустили чоловіка. Однак Величко стверджує, що на записі не той хлопець, який розповів подружжю про інцидент.

Начальник головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов назвав публікацію журналістки фейковою та заявив, що вона трактує події на власний розсуд. За його словами, правоохоронці перевіряли затриманих у базах МВС, після чого відпускали.

Поділитись: