У Київській області з початку 2019 року зафіксували три випадки ботулізму у людей. Одна людина померла від хвороби. 

Такі дані станом на 17 жовтня наводить пресслужба Головного управління держпродспоживслужби в Київській області.

Фактори, які стали причиною виникнення захворювання різні. У першому випадку ймовірною причиною стало споживання в'яленої риби. В другому випадку не було встановлено зв’язку з споживанням харчових продуктів. У третьому випадку потерпілий споживав рибні консерви промислового виготовлення, мариновані баклажани домашнього виготовлення та засолену в домашніх умовах рибу кефаль, що була придбана на ринку в Херсонській області. Наразі зразки залишків цих продуктів досліджуються на наявність ботулотоксину.

Зважаючи на зазначене, Держпродспоживслужба закликала споживачів відповідально ставитися до свого здоров’я, обов'язково звертати увагу при купівлі продуктів харчування, зокрема рибної продукції, на терміни та умови зберігання, не вживати харчові продукти при найменшій підозрі щодо їх якості, а також, слід дотримуватись вимог щодо приготування та зберігання сировини та страв з м’яса, риби, тощо у домашніх умовах.

Згідно з даними МОЗ, найчастішими симптомами ботулізму є:

  • порушення зору (двоїння або туман в очах, невиразність мови, може бути важко ковтати, відчуття сухості в роті, м’язова слабкість);
  • загальна інфекційна інтоксикація: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, боліти живіт;
  • пригнічення функції дихальних м’язів, внаслідок чого за відсутності терапії смерть зазвичай настає від дихальної недостатності.

у дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м’язової слабкості.

Найбільш ефективним способом профілактики ботулізму є дотримання правил безпеки. Передусім, слід уникати споживання їжі сумнівної якості. Небезпечним є споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, оскільки вона могла бути заражена у природних умовах і не проходила термічної обробки.

Поділитись: