Американська митна служба заявила, що виявила найдовший тунель для контрабанди із коли-небудь знайдених в прикордонних районах з Мексикою.

Про це пише BBC.

Підземний хід довжиною 1 313 метрів обладнаний ліфтом, рейковими шляхами, системами вентиляції та дренажу, а також високовольтними лініями електропередач.

Вхід в нього розташований на території промислового об'єкта на околиці міста Тіхуана в Мексиці, а вихід — в американському місті Сан-Дієго, штат Каліфорнія.

Зазначають, що мексиканська поліція виявила вхід в тунель ще в серпні 2019 року, але досі слідчі зі США вивчали його, наносили на карту і склали опис. Власне цей опис вони опублікували 29 грудня.

Середня глибина, на якій проходить тунель, — 21 метр. Сам хід сягає 175 см у висоту і 62 см в ширину. Залишається таємницею, скільки часу пішло на його спорудження.

«Складність і протяжність цього тунелю демонструє, наскільки довго транснаціональні злочинні організації здатні готувати операції для контрабанди», — заявив спецагент міністерства внутрішньої безпеки США в Сан-Дієго Карделл Морант.

Наразі чиновники не повідомляють, кого саме вони підозрюють в спорудженні тунелю.

У самому тунелі не виявили наркотиків або інших предметів контрабанди, однак відомо, що в цьому районі активно діє мексиканський картель Сінаола, який американська влада вважає найбільшою злочинної наркотичною організацією у світі.

Засновником цього картелю Хоакін Гузман на прізвисько «Ель-Чапо» (Коротун). Він очолював організацію протягом тривалого часу, а зараз відбуває довічне ув’язнення в американській в’язниці.

З 2016 року на кордоні між Мексикою та США було виявлено більше десятка подібних тунелів, але менших за протяжністю.

Поділитись: