Національна поліція Мексики заарештувала Овідіо Гусмана Лопеса — одного з синів наркобарона Хоакіна Гусмана, відомого як Ель Чапо («Коротун»). Однак майже відразу була змушена відпустити його, оскільки наркокартель оточив правохоронців і фактично взяв в облогу місто, де сталоса затримання.

Як пише АВС, інцидент стався 17 жовтня у місті Куліакан — столиці штату Сіналоа. 

Міністр безпеки Мексики Альфонсо Дурасо розповів, що на воєнізований патруль Національної гвардії напали люди, які засіли в одному з будинків у місті. Увійшовши до будинку, поліцейські заарештували одного з шести дітей наркобарона Хоакіна Гусмана.

Однак незабаром патруль з 30 правоохоронців швидко оточили сили картелю. Вони також встановили блокпости в місті й почали перестрілки.

Врешті патруль був змушений відпустити заарештованого, щоб захистити життя поліцейських і відновити спокій в місті.

Секретар громадської безпеки штату розповів, що на тлі перестрілок і барикадами у місті сталася масова втеча з в’язниці від 20 до 30 ув’язнених.

Ель Чапо двічі засуджували до ув'язнення в Мексиці й обидва рази він втікав з в'язниці. У 2016 році, коли його спіймали втретє, влада країни вирішила видати його США. У липні 2019 року Ель Чапо засудили у США до довічного тюремного ув’язнення. 

Вважається, що після арешту Ель Чапо його син став ключовою фігурою в картелі «Сіналоа», який був визнаний найвпливовішим наркосиндикатом у світі. У США Гусмана-молодшого звинувачують у контрабанді кокаїну і метамфетаміну.

Поділитись: