На 52 станціях Київського метрополітену зараз є по одному автоматичному зовнішньому дефібрилятору. Більшість із них коштує 190 тисяч гривень (з усім комплектом), закупили апарати на кошти Центру громадського здоров'я.

Про це нам розповіла лідерка команди «Реаніметро» Марія Назарова. 

Саме ця ініціатива займається допомогою у придбанні апаратів, «Реаніметро» — проєкт, який реалізується завдяки «громадському бюджету Києва».

Цей бюджет — сервіс, завдяки якому кияни самі голосують за потрібні й корисні для міста проєкти, а потім переможець отримує кошти з міського бюджету на реалізацію.

Як уточнює лідерка «Реаніметро», кошти з бюджету вони не отримують, а департамент інфраструктури здійснює закупівлі для того проекту, що переміг.

Наразі 52 дефібрилятори закупив ЦГЗ, ще один поліція, а завдяки проекту «Реаніметро» до кінця року закуплять ще 19 апаратів.

За словами Назарової, більшість дефібриляторів коштують 190 800 гривень (станції метро Арсенальна, Академмістечко, Житомирська, Берестейська, Університет, Лісова, Дарниця), а на станції Палац Спорту вартість дефібрилятора становить 270 тисяч гривень.

У цю вартість входить дефібрилятор, шухляда для його зберігання на платформі з сигналізацією, аптечка, тренінг для працівників станції з першої допомоги та інформаційні плакати.

Лідерка проєкту наголосила, що у США та європейських країнах дефібрилятори встановлені в громадських місцях у вільному доступі.

Навіщо вони потрібні в метро?

Як розповіла Назарова, з вересня 2018-го по лютий 2019 року в метро померли 15 людей від причин, не пов’язаних із падінням на колії, і це лише з новин у ЗМІ. А до червня 2019-го метро взагалі не вело офіційної статистики смертей у метро, крім падінь на колії.

Вона додала, що нещодавно на станції «Поштова площа» померла людина від проблем із серцем.

Наявність такого апарату може врятувати людині життя. У київському метро розповіли «Радіо Свобода», що працівники підземки проходять тренінги, аби вони знали, як користуватися дефібриляторами.

Швидка дефібриляція подвоює шанси людини на виживання. Без масажу серця та дефібриляції шанси на виживання зменшуються на 7–10% з кожною хвилиною. 

Поділитись: