У комуністичній Кубі з’явився мобільний інтернет для обмеженого кола користувачів. До кінця року в країні планують надати доступ до мобільного інтернету всім мешканцям держави.

У комуністичній Кубі з’явився мобільний інтернет для обмеженого кола користувачів. До кінця року в країні планують надати доступ до мобільного інтернету всім мешканцям держави.

Про це повідомляє Reuters.

Перші, хто зможе користуватися інтернетом, — це журналісти державних медіа. За словами президента країни Мігеля Діаса-Канеля, такий крок влади має стимулювати економіку, а також допомогти громадянам «захищати свою революцію».

На думку аналітиків, більш вільний доступ до інтернету послабить контроль уряду за інформацією в державі, яка має монополію на ЗМІ.

«Це радикальні зміни. Тепер я можу оновлювати новини в будь-якому місці, в тому числі там, де ці новини відбуваються», — сказав 39-річний Юріс Норідо, який працює на кількох державних новинних веб-сайтах.

Державна телекомунікаційна компанія ETECSA заявила, що до кінця року розширить доступ до мобільного інтернету для всіх своїх 5 мільйонів клієнтів, що складає майже половину населення острівної держави.

Раніше комуністичний уряд Куби оголосив про наміри вперше офіційно визнати приватну власність.

Після відходу «команданте» Фіделя Кастро від справ очільника держави у 2006 році, його брат Рауль дозволив кубинцям володіти нерухомістю, займатися підприємницькою діяльністю й вільно подорожувати. На острові з'явився інтернет і мобільні телефони. Однак, бідність залишається проблемою, а «відлига» у взаєминах зі США завершилася після обрання Дональда Трампа президентом. Кубинці покладають чимало сподівань на нового лідера Мігеля Діаса-Канеля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рок-музика і підтримка ЛГБТ: що відомо про нового президента Куби

Поділитись: