На онлайн курс підвищення кваліфікації вчителів початкових класів у рамках освітньої реформи зареєструвалося втричі більше вчителів, ніж Міністрество освіти і науки України визначило для обов'язкової переатестації.

На онлайн курс підвищення кваліфікації вчителів початкових класів у рамках освітньої реформи зареєструвалося втричі більше вчителів, ніж Міністерство освіти і науки України визначило для обов'язкової переатестації.

Про це в ефірі Громадського у програмі «Реформа» розповіла радниця міністра освіти і науки Іванна Коберник.

Пройти обов’язкове підвищення кваліфікації мають 22 тисячі вчителів, які у вересні набиратимуть 1 клас. Натомість зареєструвалися на онлайн курс 76 тисяч бажаючих, з яких 80% вчителів, а 20% — батьки та інші бажаючі ознайомитися з суттю реформи.

«Це дуже серйозний виклик для Міністерства, бо це ускладнює адміністрування цього курсу. Ми не очікували, що будуть потрібні настільки потужні сервери для розміщення курсу, але впоралися. Так, у перші дні було важко, бо це виглядало як DDoS-атака, коли десятки тисяч вчителі одномоментно заходили, щоб зареєструватися», — розповіла Іванна Коберник.

Курс підвищення кваліфікації вчителів початкових класів складається з дистанційної та очної частини і триватиме з лютого по червень. Вчителів навчатимуть організовувати роботу дітей за сучасними методиками управління класом, інтегрованого навчання, інклюзивної освіти.

Також курсу включає модуль із нейропсихології, щоб вчителі розуміли вікові особливості розвитку мозку дитини і правильно реагували на складні ситуації.

Зазначимо, що онлайн курс для вчителів початкової школи стартував на платформі EDERA 1 лютого.

Напередодні у Міносвіти заявили, що батьківські комітети отримають більше впливу у школах.

/Дарина Концидайло

Поділитись: