Життя

Як першокласників навчають за новою програмою і коли буде «економічне зростання»

5 лютого, 2018 21:58
Життя/Як першокласників навчають за новою програмою і коли буде «економічне зростання»
Зберегти
Вигляд
35 законів на весну. Як уряд планує прискорити економічне зростання? Що зміниться для бізнесу та інвесторів? І чому достатньо ухвалити добрий закон для проведення реформ?

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман презентував 35 законопроектів, якими хоче закласти основи зростання української економіки на 5-7% щороку проти нинішніх 3%. Уряд вирішив рухатися одразу в п’яти напрямах: захищати права бізнесу, поліпшити бізнес-клімат, полегшити доступ бізнесу до грошей, дати змогу прозоро використовувати державні ресурси та підтримувати інноваційні проекти.

Чому саме ці напрями? Чи вийде прискорити економічне зростання? Що зміниться для бізнесу та інвесторів? І чи достатньо ухвалити добрий закон для проведення реформ? Про це у програмі «Реформа» на Громадському о 21:00 говорили з Іваном Міклошем, який має досвід кардинального реформування Словаччини на початку 2000-х, а зараз очолює Стратегічну групу радників прем'єр-міністра України.

Також у програмі: з 1 вересня минулого року у 100 школах в рамках експерименту почали вчити першокласників за новим державним стандартом, який радикально відрізняється від того, що було і поки є в початковій школі зараз.

Дослідження та розвиток компетенцій замість «зубріння», ігрова форма навчання, об’єднання в одній темі кількох предметів — так з наступного навчального року вчитимуть першачків у кожній школі. Аби впровадити новий освітній стандарт Міністерство освіти розпочало підготовчі курси для викладачів початкової школи. Про попередні результати експериментальної програми та про те, що потрібно, щоб усі школи почали вчити дітей по-новому спілкувалися з Іванною Коберник, радницею міністра освіти України.

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться програми: «Громадське.Схід», «Громадське.Крим», «Громадське.Світ», «Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Більше про:
# реформа
Пов`язані новини