Луганська обласна державна адміністрація працює над проєктом будівництва залізничною гілки між містами Рубіжне та Старобільськ. Нею зʼєднають кілька районів області із загальноукраїнською залізничною мережею.

Про це сказав голова Луганської ОДА Сергій Гайдай, у відповідь на питання hromadske.

«Перед тим, як Європу накрила хвиля коронавірусу, в мене вже була спланована поїздка до Парижа, щоб підписати документи про виділення французькою стороною 33 мільйони євро на модернізацію Попаснянського водоканалу. І ми повинні були виходити на фінішну пряму щодо фінансування будівництва залізничної гілки. Зараз ми поновлюємо ці переговори», — сказав голова ОДА.

Він уточнив, що в останні два місяці тривала підготовча робота. Зокрема, досягнута домовленість з USAID (Агентство США з міжнародного розвитку), що це агентство профінансує проєктно-кошторисну документацію. Її вартість оцінюється у кілька мільйонів гривень.

Відповідаючи на питання про вартість будівництва залізничної гілки, Сергій Гайдай повідомив, що орієнтовна сума — 100 млн євро (значна її частина піде на будівництво мостових переходів), однак остаточну вартість визначатиме організація, яка розроблятиме проєктно-кошторисну документацію.

«Будівництвом займається обласна адміністрація, але нашу ініціативу підтримує президент, він розуміє, наскільки це важливо. Підключений до цього і секретар РНБО Данилов, оскільки це стратегічна річ», — додав Гайдай.

Довжина залізничної гілки Рубіжне — Старобільськ становитиме 59 км. Вона зʼєднає загальноукраїнську залізничну мережу з ізольованою гілкою Кіндрашівська Нова — Лантратівка, яка є ізольованою, оскільки з одного боку заходить у Росію, а з іншого — на окуповану територію. Будівництво залізничної гілки дозолить зʼєднати кілька віддалених сільськогосподарських районів області з залізничною мережею України, та дозволить значно здешевити логістику для місцевих аграрних виробників.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що для того, аби з’єднати Луганщину з рештою України залізницею потрібно близько 10 мільярдів гривень.

Поділитись: