Для приєднання відокремленої внаслідок конфлікту на Донбасі залізничної гілки на Луганщині з загальноукраїнською залізничною мережею потрібно 10 мільярдів гривень.

Як повідомляє кореспондент hromadske, про це заявив директор регіональної філії Укрзалізниці «Донецька залізниця» Сергій Бугайов під час виїзного засідання парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції у Сєвєродонецьку Луганської області.

Загалом в Укрзалізниці мають 6 варіантів об’єднання ізольованої залізничної гілки на Луганщині з загальноукраїнською мережею залізних доріг. Орієнтовний строк виконання проєкту — від трьох до пʼяти років.

«На сьогодні є шість варіантів, будівництва колії між Старобільськом та сватівською ділянкою. Відстань може становити від 42 до 70 км. На розробку проєкту необхідно від 12 до 24 млн гривень та 6-12 місяців. Строк виконання проєкту — від 3 до 5 років. Вартість обʼєкту може становити близько 10 млрд грн», — повідомив Бугайов.

Він запевнив, що Укрзалізниця готова до виконання цього завдання, але профінансувати його має держава.

«Це питання має бути розглянуто Кабміном та РНБО, оскільки забезпечення вугіллям ТЕС у Щасті — це політична, стратегічна та соціальна відповідальність держави. Якщо ми йдемо до деокупації, то вкладення цих грошей не є доцільним. Якщо ж ми ухвалюємо рішення про будівництво, то ми маємо знаходити гроші», — вважає директор «Донецької залізниці».

Також він заявив, що запуск поїздів «Інтерсіті» до Луганської області наразі є неможливим.

Зазначимо, що через окупацію деяких районів Луганської області Луганська ТЕС, яка постачає електрику для значної частини Луганщини, опинилася ізольованою від залізничного сполучення з Україною. Відтак вона не може отримувати вугілля з України, а вимушена закуповувати його з Росії.

29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу замість вугілля при виробництві електроенергії. Причиною цього стало блокування постачання антрациту на ТЕС з території Росії.

Тоді в уряді запропонували зобов’язати Нафтогаз продавати газ Луганській ТЕС за зниженою ціною, щоб забезпечити її стабільну роботу. Однак згодом це рішення розкритикували та скасували.

Нагадаємо, що проблеми з постачанням вугілля на Луганську ТЕС востаннє виникали наприкінці 2018 року. Так, 6 листопада Луганська ТЕС повідомила про перехід на використання газу через блокування Росією постачання вугілля. Від роботи станції залежить постачання електроенергії на півночі Луганської області.

Поділитись: