Власник 850 овець, яких вирощують під Дрогобичем на Львівщині, заявив, що власник ферми закрив їх в ангарі й морить голодом. Натомість поліція стверджує, що перевірила ферму і там все добре.

Так, 2 травня інвестор, власник овець Сергій Зубарєв опублікував у Facebook, де написав, що тварин купили у фірми, і вони, за договором, мали бути на утриманні до моменту, доки покупець не побудує свою ферму. Але у нього не вийшло реалізувати плани з будівництва ферми.

За його інформацією, під приводом того, що у покупця овець є заборгованість перед «Меринос-Захід», тварин закривають в ангарі й не дають можливості надати їм медичну допомогу і привозити їжу й воду.

«Причини зрозумілі, заборгованість за кормами, швидше за все, і близько не покриє вартість зниклих, загиблих і перепроданих тварин. Г-н Шувалов, який несе повну відповідальність за прийняті на утримання тварин, вирішив піти ва-банк, і він особисто, разом з помічниками зрізає з овець бирки власника і чіпляє свої бирки», — написав він.

Згодом, 4 травня, як пише Зубарєв, на місце події прибув наряд поліції, на місці знайшли численні могильники із похованими тваринами, викликали слідчу групу. Та потрапити на територію ангару директор не дозволив, як і викликати ветеринарів.

«Ні ми, ні поліція без рішення суду зробити це не можемо, бо ангари — приватна власність», — констатував він.

За його інформацією, понад 100 представників зоозахисних організацій, активістів, депутатів усіх рівнів долучилися допомогти й під тиском громадськості корми напередодні таки передали тваринам.

Натомість поліція Львівської області 6 травня повідомила, що порушень на фермі не знайшла.

«Під час перевірок правоохоронці встановили, що вівці забезпечені кормами та питною водою… Встановлено, що умови утримання тварин не можна вважати незадовільними. Вівці забезпечені кормами та мають вільний доступ до питної води», — йдеться у повідомленні.

Сьогодні, 6 травня, поліцейські провели повторну перевірку ферми, під час якої фактів жорстокого поводження з тваринами також не виявили.

Кореспондент hromadske Ярема Чуйко спілкувався з місцевими жителями, вони про знущання з тварин нічого не чули, як і про саму ферму.

Поділитись: