Квартирна черга для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, повинна бути онлайн — у Львівській облдержадміністрації пропонують перенести всі ці дані у додаток «Дія».

З такою ініціативою виступив заступник голови ОДА Юрій Холод, повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

Він каже, що «дитячу» чергу на квартири вже переносять у додаток «Дія» — з представниками Міністерства цифрової трансформації попередньо це обговорили.

«Наша ідея там сподобалася, працюємо над юридичними моментами та готуємо дані, які потрібно там розмістити. Всі розуміємо, що квартири коштують дорого. І цей весь розподіл має відбуватися прозоро та чесно», — сказав Холод.

Додає, що Львівщина може стати пілотною областю, де втілять такий проєкт.

Хто фінансує ці квартири?

Квартири для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на Львівщині закуповують за гроші обласного бюджету у співфінансуванні з місцевими бюджетами.

За інформацією ОДА, у 2019 році придбали 24 житлові об'єкти для 44 людей загальною вартість 12 млн 551 тисяча гривень. З них: 7 млн грн — кошти з обласного бюджету, а 5,5 млн грн — місцеві бюджети.

За словами начальника служби у справах дітей Львівської ОДА Володимира Лиса, загалом цього року для 11 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування придбали дев’ять житлових об’єктів. Для цього з обласного бюджету витратили 2 млн 370 тисяч грн, з місцевого — 2 млн 111 тисяч грн.

Лис додав, що у 2020 році на придбання житла для цих категорій з обласного бюджету виділили 7 млн грн. Зараз в обласному бюджеті є ще 3 млн 650 тисяч грн.

Поділитись: