У Києві на Майдані Незалежності відкрили відкрили виставку «Ландшафти пам'яті», присвячену четвертій річниці Революції Гідності.

У Києві на Майдані Незалежності відкрили відкрили виставку «Ландшафти пам'яті», присвячену четвертій річниці Революції Гідності.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

На виставці представлено меморіальний комплекс навколо стели, фотографії часів Майдану, а також роздруковано дописи у Facebook, які були зроблені під час революції.


Фото: Олександра Чернова/ Громадське

На відкритті були присутні понад сотня людей: батьки загиблих на Майдані, та, зокрема, депутатка Ганна Гопко, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун і міністр культури Євген Нищук.

Фото: Олександра Чернова/ Громадське

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Майдан усіх нас змінив»: у Києві вшановували героїв Небесної Сотні.

«Виставку організовано Інститутом національної пам‘яті, Міністерством культури та Музеєм Революції гідності. Тут представлені всі ті цінності, які ми хотіли б донести до кожного. Все те, чому нас вчив Майдан», — сказав Нищук.

21 листопада 2013 року після того, як уряд України призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, журналіст, а нині депутат Верховної Ради Мустафа Найєм закликав у Facebook прийти на Майдан, що й стало початком Євромайдану. 

Розгін студентів на Майдані 30 листопада 2013 року. Розстріл мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014-го. Убивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, викрадення Ігоря Луценка та викрадення і вбивство Юрія Вербицького 22 січня 2014-го — це найрезонансніші справи Майдану. Водночас є понад вісім десятків інших епізодів. Усі вони умовно об’єднані в одну велику «Справу Майдану». 

Про масштаби «Справи Майдану» найбільш промовисто свідчать цифри. Якщо подивитися лише на деякі з них, зокрема кількість свідків, стає зрозуміло, що до завершення далеко. У «Справі Майдану» їх 9,5 тисяч.

9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану».

 

Поділитись: