Політика

На Мальті підірвали авто з журналісткою-авторкою матеріалів Panama Papers

17 жовтня, 2017 07:17
Політика/На Мальті підірвали авто з журналісткою-авторкою матеріалів Panama Papers
Зберегти
Вигляд
lead
На Мальті підірвали авто журналістки Дафни Каруани Галіції, яка була авторкою розслідувань в рамках проекту Panama Papers.

На Мальті підірвали авто журналістки Дафни Каруани Галіції, яка була авторкою розслідувань корупції в рамках проекту Panama Papers. Журналістка внаслідок вибуху загинула.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на поліцію Мальти.

Галіція була відома як розслідувач корупційних справ, зокрема щодо посадовців та політиків Мальти.

За даними правоохоронців, авто з журналісткою підірвали під час руху поблизу містечка Біднія на півночі Мальти.

В автівку була закладена потужна вибухівка, заявили в поліції.

Фото: REUTERS

Прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат, який також став один із фігурантів корупційних розслідувань, засудив її вбивство, назвавши його «варварським нападом на свободу преси».

«Всі знають, що Каруана Галізія була суворим критиком щодо політиків, а також мене особисто, але цей варварський вчинок не можна виправдати», —  сказав він.

Галіції було 53 роки.

За даними BBC, мальтійське телебачення повідомило, що Галіція подала скаргу в поліцію 2 тижні тому, заявивши, що їй погрожували.

Нагадаємо, 3-го квітня 2016 року міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту «Панамський архів» (Panama Papers) опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спортсменів та діячів культури.

У матеріалах розслідування розкривалися зв'язки світових лідерів і бізнесменів з офшорними компаніями. У списку фігурували люди з оточення президента Росії Володимира Путіна, президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона та інших.

З матеріалів розслідування «Панамського архіву» відомо, що Mossack Fonseca тісно співпрацювала з такими фінансовими гігантами як HSBC, Deutsche Bank та Credit Suisse, щоб допомогти їхнім клієнтам приховати свої кошти.

Журналісти-розслідувачі «Слідство.Інфо» Громадського Телебачення були співавторами проекту Panama Papers, який отримав Пулітцерівську нагороду у 2017-му році в категорії «Пояснювальна журналістика».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини