УКРАЇНА

Україна та ще 6 країн не ведуть розслідувань щодо офшорів з «Панамських досьє»

УКРАЇНА/Україна та ще 6 країн не ведуть розслідувань щодо офшорів з «Панамських досьє»
Зберегти
Вигляд
Україна та ще шість країн не ведуть розслідувань після «Панамського витоку» документів, які стосувались офшорів та корупційних схем вищого керівництва різних країн.

Україна та ще шість країн не ведуть розслідувань після «Панамського витоку» документів, які стосувались офшорів та корупційних схем вищого керівництва різних країн.

Про це йдеться в доповіді міжнародного консорціуму журналістських розслідувань — ICIJ, опублікованому на офіційному сайті.

«Деякі країни взагалі прибрали розслідування стосовно офшорів в стіл. Сім із десяти держав, у яких теперешні або колишні лідери засвітилися у панамському архіві, продовжують мовчати або відмовляються відкривати розслідування», — йдеться в повідомленні.

Окрім України до списку входять Саудівська Аравія та Катар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЖИТИ ПО-ОФШОРНОМУ.

До політичних наслідків публікація «панамського досьє» привела в Ісландії, Вірменії, Іспанії, Австрії та Уругваї.

Так, у відставку подали міністри, керівники державних банків або інші вищі чиновники. Крім того, публікація цього досьє дозволила повернути або заарештувати близько 110 млн доларів корупційних коштів.

Нагадаємо, що 3-го квітня міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) в рамках проекту «Панамський архів» (Panama Papers) опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спотрстменів та діячів культури.

У документах також фігурує і президент України Петро Порошенко.

Разом з тим, юристи Порошенка плутаються у свідченнях щодо передачі Roshen. Акції Prime Asset Partners Limited (BVI), власником якої є президент України Петро Порошенко, мають номінальну вартість. Було випущено 1000 акцій, єдиним власником яких є Петро Порошенко. Кожна акція коштує 1 долар США, йдеться у документах, оприлюднених у рамках проекту Panama Papers.

Пов`язані новини