Командир батальйону поліції «Луганськ-1» Сергій Губанов
Фото:

МВС

Командир батальйону поліції «Луганськ-1» Сергій Губанов разом з трьома іншими бійцями 20 травня виїхали на завдання після того, як отримали інформацію про перевезення контрабанди до селища Трьохізбенка. Біля річки комбат із групою підірвалися на розтяжці.

Про це розповів командир третьої штурмової роти батальйону «Луганськ-1» Олександра Твердохліба, який більшу частину того вечора був разом з комбатом.

За його словами, надійшла інформація про «контрабас» — незаконне перекидування товарів з непідконтрольної Україні сторони на підконтрольну.

«Коли ми прибули на місце, він дав мені команду розмістити бійців по спостережних пунктах, а сам з групою пішов ближче до берега ріки, щоб подивитись, де саме можуть переправлятись контрабандисти. Десь за 30-40 хвилин ми почули два вибухи», — згадує Твердохліб.

Він додав, що Губанов був далі за інших і не міг самостійно пересуватись, тому його евакуювали останнім.

«Дорогою у Сергія Леонідовича зупинилось серце — його запустили. Потім другий раз зупинилось, і вже не змогли нічого зробити», — каже командир штурмової роти.

Він також розповів, що на місце трагедії хотіли виїхати слідчі, однак ОБСЄ не отримала гарантії безпеки для роботи на цій ділянці від бойовиків «ЛНР».

За словами бійця «Луганськ-1», саме на цьому місці його підрозділ вже тричі з початку року ловив контрабандистів, які перевозили сигарети.

«Там річка, і до 2014 року там був пляж. Це специфічне місце, воно між двома спостережними пунктами військових. Дуже зручна позиція — що з тої сторони є підʼїзд туди, що з нашої. А зараз весна, це місце закрите від очей, і дуже тяжко щось побачити», — розповідає командир роти.

Нагадаємо командир батальйону «Луганськ-1» Сергій Губанов загинув під час виконання завдання командування штабу операції Об’єднаних сил увечері 20 травня в районі селища Трьохізбенка Новоайдарського району. Усі обставини ще встановлюються.

Речник МВС України Артем Шевченко уточнив, що комбат помер у лікарні після підриву невідомого вибухового пристрою в околицях фронтового села.

Поділитись: