У Державній митній службі готові до зміни правил перевезення міжнародних посилок до України, однак відповідне рішення мають ухвалити політики. Зі свого боку, на митниці планують спростити процес митного оформлення дорогих посилок.

Про це повідомив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Це питання до політиків, митниця буде готова виконати будь-яке рішення, яке ухвалять у стінах парламенту», — повідомив Нефьодов.

За його словами, у більшості країн Європи діють набагато жорсткіші вимоги до безмитного ввезення посилок. Зокрема, там можна без мит та податків отримати посилку вартістю до 22 євро (в Україні це 100 євро), а з 2021 року всі посилки оподатковуватимуться ПДВ та митами.

У ДМС зазначають, що наразі розробляють спрощені процедури митного оформлення дорогих посилок, адже наразі для того, щоб завести в Україну коштовну посилку, потрібно витратити багато часу на митниці, заповнюючи декларації, або ж найняти митного брокера.

Нагадаємо, що з 1 липня 2019 року в Україні знизився поріг для безмитного отримання посилок з-за кордону. До 1 липня можна було отримати посилку, вартість якої не перевищувала 150 євро, уникнувши при цьому необхідності сплати мит та ПДВ. З 1 липня такий ліміт знизився до 100 євро.

Тобто, купуючи товари за кордоном та переселаючи їх поштою, українці платять 20% ПДВ та мито, якщо вартість таких товарів перевищує 100 євро (до 1 липня ліміт складав 150 євро).

Раніше за скасування цього ліміту та повернення ліміту 150 євро виступав саме голова митниці Максим Нефьодов.

Поділитись: