Спікер Верховної Ради Андрій Парубій стверджує, що передав до Конституційного суду список депутатів, які входили до парламентської коаліції до моменту її розпаду 17 травня 2019 року.

«На цей момент у коаліції було 227 депутатів», – відповів Парубій на запитання Громадського.

За його словами у 2014 році до коаліції входило 302 народних депутатів, з того часу з неї виходили як фракції так і окремі народні депутати, але не всі з народних обранців подавали заяви про вихід з коаліції, тож формально досі є членами більшості.

«Ви дуже здивується, коли побачите, які прізвища є в цьому списку, але це факт. Заяви про вихід вони не написали», – сказав Парубій

Зазначимо, що коаліція має нараховувати мінімум 226 депутатів. Президент Володимир Зеленський стверджував, що коаліції в парламенті не було 2 роки.

Виправлено: У першій редакції новини було сказано, що 227 депутатів у коаліції було на момент розпуску парламенту Зеленським 21 травня. Це не відповідає дійсності. Ідеться про 17 травня, коли з коаліції вийшов «Народний фронт».

20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.

21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дочасні вибори на 21 липня.

22 травня Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект президента Володимира Зеленського про зміну виборчого законодавства. Сам президент прокоментував провал законопроекту в Раді, заявивши, що «старі політики обрали стару систему». При цьому Зеленський пропонував 3% бар'єр для партій (замість 5%) та закриті партійні списки (як це є нині).

Поділитись: