Новообраний президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду. В Україні відбудуться дострокові парламентські вибори.

Він закликав депутатів до розпуску ухвалити закони про зняття депутатської недоторканності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, затвердити Виборчий кодекс, зробити відкриті списки, а також звільнити голову Служби безпеки України Василя Грицака, генпрокурора Юрія Луценка та міністра оборони Степана Полторака.

«У вас на це буде два місяці. Зробіть це і повісьте медалі собі. Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання. Слава Україні!» — наголосив Зеленський. 

Він також закликав Кабінет міністрів України «взяти папір і ручку та подумати про майбутні покоління, а не про вибори».

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій завершив засідання парламенту словами «було весело». Громадське вело пряму трансляцію інавгурації.

Нагадаємо, 19 травня Петро Порошенко востаннє на посту звернувся до громадян України і побажав успішного президентства новообраному главі держави.

Шоумен, лідер «Кварталу 95» Володимир Зеленський 21 квітня переміг на виборах президента, різниця між Зеленським і Порошенком у другому турі склала понад 48% голосів. 

Явка виборців склала 62,07%. Для порівняння у першому турі явка виборців становила 62,8%.

Зеленський за підсумками другого туру переміг у всіх регіонах України, окрім одного — Львівської області.

Поділитись: