УКРАЇНА

На Одещині демонтували пам'ятники Леніну та Калініну

7 жовтня, 2017 18:21
УКРАЇНА/На Одещині демонтували пам'ятники Леніну та Калініну
Зберегти
Вигляд
Місцева влада демонтувала пам'ятники радянським діячам Володимиру Леніну і Михайлові Калініну в селі Кубей Болградського району Одеської області.

Місцева влада демонтувала пам'ятники радянським діячам Володимиру Леніну і Михайлові Калініну в селі Кубей Болградського району Одеської області.

Як повідомила прес-служба Болградської райдержадміністрації, Кубейська сільська рада не проводила демонтаж раніше через відсутність коштів.

«Однак, спільними зусиллями Одеської обласної державної адміністрації та Болградської районної державної адміністрації було знайдено необхідне фінансування і спеціальна техніка, за допомогою яких було проведено демонтаж пам'ятників Леніну і Калініну в селі Кубей», — відзначили в адміністрації.

Зазначається, що до демонтажу приєдналися і жителі села.

Раніше невідомі пошкодили пам'ятник Володимиру Леніну в селі Кубей Болградського району Одеської області.

3 жовтня Інститут Нацпам’яті звернувся до ГПУ через реставрацію пам'ятника Леніну на Одещині. Зазначалося, що пам'ятник був реставрований за бюджетні кошти. 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня закон підписав президент Петро Порошенко. 

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також були демонтувані пам'ятники тоталітарної епохи.

За інформацією голови Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича, останній пам'ятник Леніну в Україні, не беручи до уваги сільської місцевості та територій підприємств, було знесено в жовтні 2016 року в Новгород-Сіверському Чернігівської області.

Відповідно до ст. 4361 Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини