На Одещині потонув дідусь, коли намагався врятувати своїх онучок

В Одеській області дідусь намагався витягнути на берег надувний матрац зі своїми внучками, однак сам загинув.
Про це повідомила пресслужба Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
7 серпня в Одеському районі під час відпочинку дві дівчинки 16 та 13 років опинилися далеко від берега на надувному матраці. Зі слів очевидців, діти, ймовірно, злякалися та почали кликати на допомогу.
Їхній 65-річний дідусь відреагував на заклики та підплив до дівчат. Проте одна з дівчат обхопила дідуся, через що дідусь почав тонути. Місцевий підліток побачив це і вирішив допомогти.
Разом з іншими хлопцями, йому вдалося врятувати двох дівчат, але дідусь загинув. Його тіло виявили водолази ДСНС та дістали з води.
«Відпочинок на воді, на жаль, може стати причиною трагічних наслідків. Особливо уважними необхідно бути із різними плавзасобами. Дотримання елементарних правил перебування на водоймах рятує життя», — наголошують у ДСНС.
Правила перебування на воді
Рятувальники радять купатись у водоймах вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Людям рекомендують плавати не більше 20 хвилин, починаючи зі щонайбільше 5 хвилин. Заборонене пірнання у воду після тривалого перебування на сонці або вживання алкоголю.
Необхідно заходити у воду обережно та не запливати далеко. У ДСНС наголошують на обережності під час плавання на надувних матрацах та іграшках, оскільки вітром їх може віднести дуже далеко від берега.
Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?
Спершу оцініть обставини та подивіться, чи немає поруч рятувального засобу, або такого, що збільшить плавучість людини (та який ви можете докинути до людини).
Наближаючись, намагайтеся заспокоїти та підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося, скажіть постраждалому триматися за ваші плечі. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій — поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.
Підпливши до постраждалого, пірніть під нього, скористайтесь одним із прийомів захоплення (класичний — узяти за волосся) та транспортуйте його до берега. Не дайте постраждалому, який не контролює своїх дій, схопити вас за руки, ноги або шию. Якщо це сталось, звільняйтеся і негайно пірнайте.
Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там. Коли ви витягнете потерпілого на берег, зверніть увагу на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць.
У випадку відсутності дихання, розпочніть серцево-легеневу реанімацію та чекайте на приїзд бригади екстреної медичної допомоги.
- Поділитися: