На одній із українських АЕС запустили енергоблок-«тисячник» після ремонту. Чому це важливо?

На одній із українських атомних електростанцій після планового ремонту запустили енергоблок: країна отримає додаткові 1000 МВт потужності. Роботи на об’єкті завершили достроково — на 20 днів раніше, ніж планували.

Про це повідомив очільник Міністерства енергетики Герман Галущенко.

«Кожен день, на який ми можемо скоротити строки ремонту та додати в енергосистему додаткову потужність, — це виклик. Але це дуже важливо для балансування та підтримки нашої енергосистеми. І зараз ми намагаємося максимально скорочувати терміни ремонтів там, де це можливо», — зазначив він.

Галущенко підкреслив, що вихід із ремонту атомного блоку особливо важливий через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС, який мав безпосередній вплив на роботу енергосистеми.

«На жаль, через терористичні дії окупантів гідрогенерація сьогодні не працює на ту потужність, яку прогнозували. Тому підтримка з боку інших генерацій дуже важлива для стабільної роботи системи», — сказав міністр.

Герман Галущенко наголосив, що катастрофа на Каховській ГЕС і, як наслідок, суттєве зниження рівня води в Каховському водосховищі становить і додаткову загрозу для окупованої Запорізької АЕС.

Ситуація в енергосистемі

«Укренерго» повідомляло, що станом на ранок 14 червня потреби споживачів покриваються електроенергією виробленою виключно українськими електростанціями. Повернення ясної погоди дозволило активізувати виробіток електроенергії на сонячних електростанціях.

Водночас зі зниженням рівня водопілля знижується і виробіток електроенергії на гідроелектростанціях. На теплових та атомних електростанціях замість тих, що повернулись до роботи, на ремонт ідуть інші блоки.

«Тому залишається актуальним прохання перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, щоб зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування», — йдеться в повідомленні.