Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ заявили, що зафіксували 60 вагонів з вугіллям на окупованій території Луганської області, які прямували у бік Росії. Про це йдеться у звіті місії станом на 13 січня.

Спостерігачі пояснили, що 13 січня здійснювали моніторинг у пункті пропуску на кордоні близько Вознесенівки (колишній Червонопартизанськ).

Члени патруля, зокрема, бачили, як в Україну в'їхали 4 автомобілі (1 з українськими номерами і 3 — з російськими) і 1 вантажівка з українськими номерами.

У той же день, перебуваючи на залізничній станції у Вознесенівці, команда місії бачила більше 60 вантажних вагонів, в тому числі 12 цистерн для перевезення пального — попередньо, всі були порожніми.

«Спостерігачі також бачили 60 залізничних вагонів з вугіллям, які рухалися в напрямку кордону з Росією. В останньому вагоні вони бачили двох озброєних членів збройних формувань (бойовиків, ред.). Через близько 10 хвилин два члени збройних формувань, які були присутні на залізничній станції, попросили патруль СММ покинути цей район», — повідомили в ОБСЄ.

Зазначимо, у минулому році голова компанії «ДТЕК» Максим Тимченко заявив, що у країни ЄС через Росію продали близько 2 млн тонн вугілля з окупованого Донбасу.

Водночас Україна у 2017 році імпортувала з Росії 78,66% антрациту.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile