На окупованому Джарилгачі вже 5 днів палає цінна степова ділянка — екологи

У Джарилгацькому національному природному парку на Херсонщині протягом п'яти днів палає ділянка, де зосереджена основна частина всіх степових екосистем острова.

Про це 5 серпня повідомила громадська організація «Українська Природоохоронна Група» (UNCG).

Екологи наголошують, що ділянка, яка горить, — це зона абсолютної заповідності, де обмежене навіть пересування людей.

«Тут зосереджена основна частина всіх степових екосистем острова (решта території різною мірою заболочена або періодично підтоплюється) та популяції всіх рідкісних степових тварин, які є на острові», — пояснюють природоохоронці.

В організації додають, що саме ця ділянка отримала охоронний статус як заказник ще в 1974 році — за 35 років до створення національного парку.

Також тут концентрується найбільша кількість копитних, що живуть на острові Джарилгач.

Острів Джарилгач

Із перших днів повномасштабного вторгнення Джарилгач перебуває в окупації. Забезпечити його збереження адміністрація національного парку не може, розповіли екологи.

На сайті парку, який не оновлюється з лютого 2022 року, зазначається, що на острові представлений 21 вид рослин, які занесені до Червоної книги України.

Фауна парку налічує 352 види комах, 57 — риб, 250 — птахів та 30 видів ссавців.

У червні Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що окупанти облаштували на Джарилгачі полігон та проводять там підготовку мобілізованих, зокрема й зі стрільбою артилерійських підрозділів.

Перед цим у травні в Генштабі розповіли, що росіяни з’єднали острів із тимчасово захопленою материковою частиною Херсонської області в районі населеного пункту Лазурне.