В анексованому Криму так звана Служба з нагляду в сфері природокористування назвала незаконним паркан навколо палацу екс-президента України Віктора Януковича.

В анексованому Криму так звана Служба з нагляду в сфері природокористування назвала незаконним паркан навколо палацу екс-президента України Віктора Януковича.

Про це повідомили волонтери російського антикорупціонного проекту «Муніципальний сканер».

На їхній запит так звана Служба з нагляду в сфері природокористування обстежила територію 9 січня і через обмеження вільного доступу до берегової смуги відкрила справу про адміністративне порушення. 

«Муніципальний сканер» зазначає, що «кримське Межигір’я» Януковича перейшло у власність друзів президента РФ Володимира Путіна.

«Новим власником палацу виявилося ТОВ «Берег», створене Павлом Зайцевим. Пан Зайцев є номінальним партнером Геннадія Тимченко, Миколи Шамалова, Дмитра Мансурова та інших людей, які вважаються друзями російського президента», — зазначає «Муніципальний сканер».

Колишню базу відпочинку на мисі Айя родина Віктора Януковича приватизувала у 2007 році одночасно із «Межигір’ям» в Києві. По периметру території звели паркан, почалася вирубка реліктових дерев і будівництво нової резиденції.

Після втечі Януковича та анексії Криму, усі об’єкти перейшли ТОВ «Шанс», яке зареєстровано в Санкт-Петербурзі за однією адресою з організацією, що належить Юрію і Борису Ковальчукам, співвласникам банку «Росія» і друзям Володимира Путіна.

Влітку компанія «Шанс» продала палац ТОВ «Берег». Земельні ділянки під віллою організація отримала в оренду. ТОВ «Берег» створено 31 травня 2017 року акціонерним товариством «Голден гейт». Його директор Павло Зайцев одночасно очолює НП (некомерційне партнерство — ред.) «Розвиток Ринку Ефективних Інвестицій» Геннадія Тимченко і Петра Колбіна, є співзасновником НП «Відродження традицій і культури заміського відпочинку» Південний парк» разом з Миколою Шамаловим та співзасновником НП «Відродження морських традицій» разом з Дмитром Мансуровим. Тимченко, Мансуров і Шамалов — одні з керівників акціонерного банку «Россия», які потрапили під міжнародні санкції.

Компанії «Берег» і «Голден гейт» зареєстровані у будівлі, що закладена в банка «Росія» за іпотекою. ТОВ «Волна», що володіє будівлею, належить Сергію Руднову — синові Олега Руднова, покійного друга президента РФ. З 2009 по 2012 рік «Волна»належала віолончелісту Сергію Ролдугіну. Сергій Руднєв, за даними телеканалу «Дождь», формальний глава ТОВ «Північ», керуючого віллою Селлгрена, побудованої для Володимира Путіна.

«Муніципальний сканер» — російський волонтерський антикорупційний проект, який займається дослідженням дотримання законів чиновниками і депутатами в регіонах Росії. Створений за участі Бориса Нємцова в 2014 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 500 слів про «гроші Януковича»

Поділитись: