Головний мишолов Міністерства закордонних справ Великої Британії кіт Пальмерстон на Даунінг-Стріт, Лондон, 6 вересня 2016 року
Фото:

EPA/ANDY RAIN

Головний мишолов Міністерства закордонних справ Великої Британії кіт Пальмерстон вийшов на пенсію після чотирьох років на службі.

Про це повідомляється в офіційному Twitter-акаунті кота.

На час карантину Пальмерстона додому у сільську місцевість забрав один зі співробітників МЗС, і там йому так сподобалось, що він вирішив залишитися.

У листі, який «написав» Пальмерстон, йдеться, що він вирішив проводити більше часу подалі від уваги оточуючих, лазити по деревах, а не «підслуховувати розмови іноземних сановників». До речі, ось найулюбленіше дерево мишолова у відставці.

На роботу до зовнішньополітичного відомства чорно-білого кота привів Саймон Макдональд, заступник міністра, він взяв його з притулку Battersea.

«Я думав, що беру на роботу мишолова, а в підсумку я отримав медійний феномен зі 105 тисячами підписників у Twitter», — зазначив він.

Макдональд побажав коту довгої та щасливої пенсії й зауважив, що всі в МЗС (крім мишей) сумуватимуть за ним.

А тепер дивіться, як Пальмерстон насолоджується життям у новому домі.

Головного мишолова МЗС назвали на честь прем’єра Великої Британії Генрі Джона Темпла Пальмерстона, який очолював уряд у 19-му столітті.

Кота дуже любили фотографи, що працювали в МЗС, та британська преса, яка розповідала цікаві історії з життя мишолова.

Так, у лютому 2018 року Пальмерстон побився з головним мишоловом резиденції прем’єра Британії котом Ларрі. Тоді Пальмерстон видрав супернику жмут шерсті та відірвав ошийник.

Не сподобались вони одне одному ще раніше.

Однак були у Пальмерстона і складні періоди. У 2018 році Саймон Макдональд заборонив працівникам відомства підгодовувати кота, бо той нібито погладшав і став гірше ловити мишей.

Також слід зазначити, що достеменно невідомо, скільки років Пальмерстону, пише BBC. Натомість кіт Ларрі, якому вже близько 12, продовжує виконувати свої обов’язки.

Поділитись: