Для створення системи перевірки біометричних даних усіх громадян, які перетинають український кордон, виділять 300 млн гривень.

Для створення системи перевірки біометричних даних усіх громадян, які перетинають український кордон, виділять 300 млн гривень.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки в оборони Олександр Турчинов за результатами засідання РНБО.

За його словами, така система розробляється у першу чергу для громадян Росії, які прямують до України.

«Для громадян РФ буде існувати електронна система реєстрації, заздалегідь треба буде зареєструватись і надати про себе певні дані, які визначатиме МЗС», — заявив він.

Окрім того, росіянам, які перебувають на території України, треба зареєструватися. Також необхідно буде подавати інформацію про пересування територією України. 

Турчинов заявив, що відповідна перевірка необхідна для того, щоб перетинати кордон не могли «диверсанти, шпигуни з підставними документами».

Такий режим в'їзду, за словами секретаря РНБО, має запрацювати не пізніше січня наступного року. Відповідний проект має реалізувати Кабінет міністрів. 

Раніше Порошенко заявив, що при перетині кордону біометричний контроль запровадять для всіх. Кошти виділять Державній прикордонній службі для того, щоб вона мала можливість технічно забезпечити виконання цього рішення.

Нагадаємо, 24 червня Турчинов закликав встановити пропуск для росіян тільки за біометричними паспортами. Також він заявив, що візовий режим з Росією потрібно запровадити якомога швидше.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що МЗС готове реалізувати візовий режим з РФ у разі такого рішення. Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що юридичні механізми для візового режиму з Росією готові.

У свою чергу, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що у разі такого кроку, Москва відповість «дзеркально»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile