Володимир Рибак на посаді спікера Верховної Ради
Фото:

Андрій Баштовий/«Радіо Свобода»

На засіданні депутатської групи з підготовки до першого засідання Верховної Ради вирішили запросити на урочисте засідання парламенту всіх попередніх спікерів, зокрема Володимира Рибака, який очолював Раду за часів президента Віктора Януковича.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

На підготовчому засіданні 27 серпня з такою ініціативою виступив обраний депутат від «Опозиційної платформи — за життя» Нестор Шуфрич.

Коли це питання поставили на голосування, більшість обраних депутатів підтримали запрошення екс-спікера, проти проголосували лише представники «Європейської солідарності» — Ірина Геращенко та Артур Герасимов.

«Ми запрошуємо усіх голів Верховної Ради, які проживають на території держави. Тому, я думаю, все-таки всі голови Верховної Ради повинні мати повагу у майбутніх народних депутатів. Це моя особиста позиція», — сказав керівник президентської фракції «Слуга народу» Дмитро Разумков.

Перше урочисте засідання Ради 9-го скликання відбудеться 29 серпня.

Нагадаємо, на підготовчому засіданні обрані депутати затвердили керівний склад комітетів Верховної Ради. Більша частина посад дісталася «Слузі народу».

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84%. Це найнижча явка в історії українських виборів до Ради.

За підсумками дострокових парламентських виборів президентська партія «Слуга народу» отримала більшість у Раді й може самостійно сформувати уряд.

Поділитись: