Середні видатки держави на підготовку одного студента, що навчається на державному замовленні, у 2018 році склали 44,6 тисячі гривень.

Про це повідомляє Міністерство фінансів за підсумками аналізу видатків на вищу освіту в Україні.

У Мінфіні зазначають, що у деяких вишах видатки на підготовку студентів є набагато вищими. Зокрема, у Льотній академії НАУ на одного студента держава за рік витрачає 143 тисячі гривень, а на одного студента Харківського інституту фінансів та КНТЕУ — 100 тисяч гривень.

«Аналіз зокрема показав, що підготовка фахівців закладами вищої освіти сконцентрована в 5 регіонах: м. Києві та Харківській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. На ці 5 регіонів припадає 50% закладів вищої освіти, що отримують кошти з державного бюджету. Ці заклади навчають понад 59% відсотків студентів за держзамовленням, на підготовку яких припадає понад 65% витрат державного бюджету», — повідомляють у Мінфіні.

Загалом там проаналізували 167 університетів та інших закладів вищої освіти в Україні, у яких навчаються 340 тисяч студентів-бюджетників. Сукупні видатки держави на навчання цих студентів склали 15 мільярдів гривень.

Раніше у Міністерстві освіти і науки України спільно з Міністерством фінансів виступали за створення окремого Фонду розвитку вищої освіти, який фінансуватиме ремонти у вишах.

Поділитись: