У містах на півдні Європи фіксують небезпечні концентрації смогу через затяжну суху сонячну погоду й слабкий вітер. У деяких із них люди вийшли на вулиці, вимагаючи від влади дій.

Про це повідомляє BBC.

Зокрема, у великих містах Італії, зокрема й столиці Римі, було введено заборону чи обмеження на користування транспортними засобами, аби зменшити шкідливі викиди. Зазначається, що в Римі рішення буде чинним протягом трьох днів.

У місті Тузла, що в Боснії та Герцеговині, протестувальники вийшли на вулиці в протигазах на знак протесту проти бездіяльності уряду. У столиці країни Сараєві пройшли позачергові наради урядовців, де обговорювалося, як можна знизити рівень забруднення. Влада міста радить жителям тимчасово перебратися в гори, де повітря чистіше.

У Сербії влада країни порадила жителям не покидати домівки без нагальної необхідності та утриматися від фізичних навантажень — зокрема людям із серцевою та дихальною недостатністю.

За словами прем’єр-міністерки країни Анни Брнабіч, забруднення було спричинене надмірним обігрівом осель і використанням старих автівок на дизельному паливі. Уряд Сербії найближчим часом планує оголосити про заходи по боротьбі зі смогом.

Нагадаємо, в грудні в столиці Боснії та Герцеговини Сараєві вже фіксували небезпечний рівень забруднення повітря. Для його зниження заборонили рух ваговозів по місту, скасували всі заходи, що мали відбуватися на відкритому повітрі, та закликали жителів не виходити з домівок.

Поділитись: