Станом на кінець січня 2019 року платіжний баланс країни звели з профіцитом у 0,4 мільярда доларів. Тобто, протягом місяця до країни надійшло на 400 мільйонів доларів більше, ніж країна витратила.

Такі попередні дані опублікував Національний банк України у Макроекономічному огляді за лютий 2019 року.

Причиною того, що платіжний баланс вийшов у профіцит стало те, що протягом січня Україна зменшила обсяги імпорту та збільшила обсяги експорту продукції.

«Так рекордний урожай кукурудзи 2018 року четвертий місяць поспіль забезпечував високі темпи зростання експорту зернових культур — у січні фізичні обсяги експорту кукурудзи збільшилися в 1,6 раза проти січня 2018 року», — повідомляють у Нацбанку.

Також у Нацбанку зазначили, що протягом місяця зросли обсяги експорту металургії, а приплив іноземних інвестицій склав 200 мільйонів доларів.

«На відміну від попередніх місяців, у січні Україна була чистим кредитором відносно зовнішнього світу (на 0,5 млрд доларів). Так збільшилися чисті зовнішні активи приватного сектору, передусім за рахунок дебіторської заборгованості за торговими кредитами реального сектору», — повідомляють у Нацбанку.

Зазначимо, що у 2018 році платіжний баланс України був профіцитним: надходження валюти перевищили її відтік на 3 мільярда доларів.

Платіжний баланс впливає на обмінний курс гривні до іноземних валют. Дефіцит платіжного балансу свідчить про те, що валюти в країні стає менше і вона стає дорожчою. Профіцит є свідченням протилежної ситуації.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що валютних резервів України достатньо для підтримки курсу гривні у рік виборів.

Також в НБУ повідомили, що у 2018 році ВВП України зріс на 3,4% — найбільший показник за останні 7 років.

Поділитись: