За підсумками 2018 року до України надійшло на 2,9 мільярда доларів більше, ніж країна витратила на світових ринках, тобто платіжний баланс звели з профіцитом.

У Національному банку України повідомляють, що профіцит платіжного балансу фіксують уже четвертий рік поспіль.

Водночас обсяги імпорту й надалі перевищували обсяги експорту товарів — на близько 13 мільярдів доларів, а основним джерелом надходження валюти до країни були грошові перекази та державні запозичення.

«У 2018 році дефіцит поточного рахунку збільшився до 4,7 млрд дол. США через розширення дефіциту торгівлі товарами. Сприятлива зовнішньоекономічна кон’юнктура впродовж більшої частини року та високий урожай зернових і олійних культур 2018 року підтримували зростання експорту товарів. Проте ускладнення перевезень в Азовському морі та проведення ремонтів на окремих підприємствах стримували його зростання», — зазначається у повідомленні Нацбанку.

Так, експорт товарів минулого року зріс на 9,2% та склав 43,3 мільярда доларів. Експорт послуг зріс на 10,6% та перевищив їхній імпорт на 1,5 мільярда доларів. Проте обсяги імпорту минулого року зростали більше — на 14% — та склали 56,3 мільярда доларів.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Зазначимо, що платіжний баланс впливає на обмінний курс гривні до іноземних валют. Дефіцит платіжного балансу свідчить про те, що валюти в країні стає менше і вона стає дорожчою. Профіцит є свідченням протилежної ситуації.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що валютних резервів України достатньо для підтримки курсу гривні у рік виборів.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Також в НБУ повідомили, що у 2018 році ВВП України зріс на 3,4% — найбільший показник за останні 7 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Українська гривня недооцінена на 65% відносно долара — «індекс Біг-Маку»

Поділитись: