Економіка / Бізнес

На початку 2019 року Нацбанк проведе перевірку «Сбербанку» в Україні

Нацбанк
Економіка/Бізнес/На початку 2019 року Нацбанк проведе перевірку «Сбербанку» в Україні
Зберегти
Вигляд
Національний банк України оприлюднив перелік планових перевірок банків, відповідно до якого інспекційна перевірка «дочки» російського державного «Сбербанку» буде перевірятися на початку першого кварталу 2019 року.

Зазначається, що план перевірок Нацбанк склав базуючись на ризикоорієнтованому підході, тобто банки перевірятимуть залежно від їхнього розміру у банківській системі України, рівня ризику, характеру його операцій та їхньої складності.

«Відтепер, ми щорічно будемо оприлюднювати наш план перевірок на наступний рік. Разом з тим, Національний банк вирішив запровадити практику завчасного, не пізніше ніж за 20 днів до початку перевірки, доведення до банків інформації про проведення планових інспекційних перевірок та їх програми», — повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Зазначається, що у 2019 році планується перевірити 51 банк України, зокрема «Піреус банк», «Правексбанк» (у першому кварталі 2019 року), «Універсалбанк», Місто Банк» (у другому кварталі, державні ПриватБанк, Ощадбанк та Укрексімбанк (у третьому кварталі), «Креді Агріколь» та «Райффайзен банк Аваль» (у четвертому кварталі).

Раніше у Нацбанку закликали суди не арештовувати активи російських банків в Україні задля уникнення їхньої ліквідації.

12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Також зазначається, що російські державні банки, зокрема «Сбербанк», оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Також стало відомо, що 23 листопада суд зняв арешт з активів російського «Сбербанку» в Україні.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

Пов`язані новини