Війна

У Нацбанку закликали суди не арештовувати активи російських банків в Україні

Інтерфакс-Україна
Війна/У Нацбанку закликали суди не арештовувати активи російських банків в Україні
Зберегти
Вигляд
Заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова закликала судові установи відмовитися від практики накладання арешту на «дочки» російських банків в Україні, зокрема «Сбербанк» та «Промінвестбанк».

«Коли мова йде про банки, то власникам належать не активи, а активи за виключенням зобов’язань (банку перед клієнтами — ред.), так працює банківський сектор. Тому, з точки зору економіки та суті, не можна арештовувати активи банків, оскільки вони не є активами власників. Власникам належить те, що лишається від активів після того, як банк зможе розрахуватися (з клієнтами — ред.)», — повідомила Рожкова.

Вона зазначила, що блокування активів «дочок» російських банків призведе до негативних наслідків для банківської системи України.

Водночас, у Нацбанку повідомили, що сподіваються, що «дочки» російських державних «Сбербанку» та «Промінвестбанку» вдасться вивести з українського ринку не шляхом закриття, а шляхом продажу. Наразі ж платоспроможності цих банків нічого не загрожує.

12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки, зокрема «Сбербанк», оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Також стало відомо, що 23 листопада суд зняв арешт з активів російського «Сбербанку» в Україні.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

28 листопада Фонд гарантування ввів до збанкрутілого банку тимчасову адміністрацію та почав процес розрахунку з вкладниками.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Пов`язані новини