Кабінет міністрів оприлюднив документи 32 претендентів на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції. З них 22 мають юридичну освіту, а 9 — науковий ступінь.

Про це повідомили у правозахисній організації Transparency International.

За їхніми даними, серед 32 претендентів, котрі подали свої заявки до комісії, 22 мають юридичну освіту, 9 — науковий ступінь. Переважна більшість з них родом з Києва.

Серед них — колишній член НАЗК, 7 представників Національного антикорупційного бюро України, троє з Генеральної прокуратури та троє адвокатів. Також подалися працівники університетів, Міністерства внутрішніх справ, Верховного суду, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Київської міської державної адміністрації.

В організації зазначили, що у понеділок, 25 листопада, будуть вирішувати, які заявки відповідають формальним вимогам конкурсу.

Нагадаємо, що конкурна комісія з відбору голови НАЗК складається з шести членів. Троє з них були рекомендовані міжнародними донорами, ще трьох обрав уряд. До складу комісії увійшли Катерина Риженко, Віталій Шабунін, Ольга Кобилинська, Тільман Хоппе, Горан Клименчич, Майкл Сірс.

Комісія повинна визначити переможця конкурсу до 18 грудня 2019 року. 

Кандидати на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції
Фото:

Transparency International

Нагадаємо, 16 жовтня президент підписав закон про перезавантаження НАЗК, який фактично звільняє керівництво НАЗК і змінює модель управління органом з колегіальної на одноособову. За цим законом уряд має забезпечити проведення конкурсу на нового керівника протягом наступних двох місяців.

На засіданні 20 жовтня уряд призначив Наталію Новак тимчасовою виконувачкою обов’язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Прем’єр Олексій Гончарук назвав це призначення гарною новиною.

28 жовтня колишній очільниці Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корча оголосили підозру через незадекларовану автівку. Йдеться про декларацію за 2016 рік, у якій не вказаний автомобіль, що був у Корчак у постійному користуванні. У 2016-му машину придбала «близька особа» очільниці НАЗК за 544,39 тисячі гривень.

Поділитись: