УКРАЇНА

На рішення проти Росії можна очікувати не один місяць – керівник «Ощадбанку»

6 квітня, 2017 16:57
УКРАЇНА/На рішення проти Росії можна очікувати не один місяць – керівник «Ощадбанку»
Зберегти
Вигляд
lead
На ухвалення рішення у Міжнародному комерційному арбітражному суді в Парижі за позовом «Ощадбанку» проти Росії за втрачене майно в Криму може піти не один місяць.

На ухвалення рішення у Міжнародному комерційному арбітражному суді в Парижі за позовом «Ощадбанку» проти Росії за втрачене майно в Криму може піти не один місяць.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Громадському розповів голова правління державного банку «Ощадбанк» Андрій Пишний.

«За три дні (27 по 29 березня – ред.) ми розглянули питання юрисдикції, питання суті позовних вимог та обґрунтування розміру збитку», — розповів Пишний.

На відміну від подібного позову «Приватбанку», юристи «Ощадбанку» подали позов таким чином, що питання юрисдикції та суті позову розглядались разом.

Відповідаючи на запитання про примусове виконання рішення, голова правління «Ощадбанку» заявив: «Ми прекрасно розуміємо, хто є нашим відповідачем з точки зору ресурсів, підступності, пропаганди, тиску».

Відповідно до Конвенції про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень, рішення Паризького арбітражного трибуналу може бути примусово виконане на території держав-підписантів Конвенції.

Так, для виконання рішення, «Ощадбанк» може звернути стягнення на майно Російської Федерації, яке знаходиться за кордоном. Однак, таке майно не повинно використовуватись Росією для виконання функцій держави.

Як один із варіантів примусового виконання рішення Пишний розповів про можливість зарахування суми позову за рахунок зустрічних вимог, які Росія має стосовно України.

З 27 по 29 березня включно в Парижі тривали усні слухання у справі «Ощадбанку» проти Росії за втрачені активи та бізнес в Криму. Зараз Ощадбанк очікує винесення рішення трибуналом. Сума позовних вимог перевищила 1 млрд. доларів США. Як раніше повідомляло Громадське, російська сторона на слухання не з’явилась, хоча була належним чином повідомлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд над агресором: як Україна позивається проти Росії у міжнародних судах.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини