На саміті G20 в Гамбурзі відбулася перша зустріч президентів Росії і США — Володимира Путіна і Дональда Трампа. Цієї зустрічі чекали майже півроку. Про тандем Путін-Трамп багато говорили і американські, і російські ЗМІ.

Трамп не раз хвалив Путіна за підхід до ведення справ, Путін відповідав взаємною прихильністю визнаючи, що «Трамп яскрава і талановита людина».

Ідилію порушили томагавки, якими Вашингтон вдарив по авіабазі в Сирії на початку квітня у відповідь на хімічну атаку проурядових сил Асада. Союзниця асадівського режиму Москва засудила такі дії, а Путін взагалі заявив — рівень довіри між двома країнами навіть нижчий, ніж за часів Обами.

Саміт G20 у Гамбурзі став майданчиком для першої історичної зустрічі.Одна з інтриг перемовин — чи підніматиме Трамп під час переговорів тему втручання Росією у президентські вибори в США. Саме це питання від журналістів глава Білого Дому проігнорував потискаючи руку Путіну на початку зустрічі.

Трамп назвав «честю» зустріч з президентом Росії і сказав, що він сподівається на позитивні речі, що відбуваються у відносинах між колишніми конкурентами «холодної війни», пише Reuters.

Фото: MICHAEL KLIMENTYEV/KREMLIN POOL

«Ми з президентом Путіним в минулому обговорювали багато речей і я думаю, наші відносини розвивались добре. Ми також матимемо переговори зараз, і очевидно матимемо у майбутньому. Ми бажаємо успіхів для Росії, США та інших країн. Для мене честь бути зараз з вами, пане Путін. Дякую вам»,— сказав Трамп.

Путін, говорячи через перекладача, кілька разів сказав про важливість обговорення міжнародних питань телефоном, але телефонні дзвінки, за його словами, «ніколи не бувають достатніми».

Також російський президент сказав, що особиста зустріч сприятиме «позитивним відносинам».

На зустрічі були присутні лише 6 людей: Трамп з держсекретарем Рексом Тіллерсоном, Путін з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та два перекладачі.

Сторона США наполягала, аби зустріч відбулась у невеликому форматі, щоб уникнути витоку інформації, передає The New York Times.

Фото: MICHAEL KLIMENTYEV/KREMLIN POOL

Переговори двох лідерів, які мали тривати 30 хвилин, розтягнулися на дві половиною години.

За їхніми  підсумками, лідери домовились про перемир'я на південному заході у Сирії — припинення вогню має вступити в силу з 9 липня. Про це повідомила агенція Associated Press із посиланням на представників адміністрації Трампа.

Крім того, сам Путін після переговорів із Трампом одразу попрямував на зустріч із Сіндзо Абе, японським прем'єром. На початку переговорів із ним Путін заявив репортерам, що мав довгу розмову із Трампом про Україну, Сирію, про кіберзлочинність та кібербезпеку у світі.

Cаміт країн Великої двадцятки триватиме 7-8 липня.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: