Сполучені Штати запустили 50 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб

Сполучені Штати запустили щонайменше 50 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб.

Про це повідомляє Reuters.

Удар був нанесений з американського військового корабля у Сердземному морі по авіабазі, що розташована поблизу сирійського міста Хомс.

Трамп, виступаючи перед журналістами заявив що удар був нанесений за його наказом. Він додав, що ця відповідь є «життєво важливою в інтересах національної безпеки США», передає The Guardian.

Трамп зокрема закликав «всі цивілізовані народи» зупинити кровопролиття у Сирії.

Раніше Дональд Трамп сказав членам Конгресу, що визнає серйозність ситуації у Сирії і допускає військові дії в країні у відповідь на хімічну атаку.

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку мирних жителів в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Також повідомлялося, що результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: