На саміті Східного партнерства у відеоформаті погодили дату нової «фізичної» зустрічі

«Фізична» зустріч лідерів країн Євросоюзу та країн—учасниць Східного партнерства відбудеться в березні 2021 року в Брюсселі. На ній планують затвердити дорожню карту подальшого розвитку ініціативи.

Про нову дату за підсумками телеконференції лідерів країн Східного партнерства, а також ЄС та керівників ключових євроінституцій 18 червня заявив президент Європейської ради Шарль Мішель, передає «Інтерфакс-Україна».

«Через кризу СOVID-19 ми сьогодні провели зустріч з лідерами в форматі телеконференції. Разом з цим, ми погодили рішення провести "фізичний саміт" у Брюсселі в березні 2021 року», — сказав Мішель.

Він підкреслив, що на нинішній зустрічі для наступного саміту погодили п’ять пріоритетів, які всі партнери будуть досягати разом, щоб підписати спільну декларацію.

Водночас в Офісі українського президента повідомили, що Володимир Зеленський теж сподівається провести «фізичну» зустріч на початку 2021 року.

«Маю надію, що це станеться вже на початку 2021 року і не в режимі онлайн, а під час дійсно живої зустрічі, де ми зможемо потиснути одне одному руки, закріпивши нові рішення та важливі угоди», — казав Зеленський.

В його Офісі також повідомили, що під час відеоконференції сторони обговорили розробку дорожньої карти подальшого розвитку ініціативи Східного партнерства та її затвердження на саміті в 2021 році.

Також на нинішній зустрічі підіймалися питання подолання наслідків коронавірусної кризи, безпеки в Європі та агресії Росії.

«Знаю, вважається, що Східне партнерство не є інструментом для врегулювання конфліктів. Водночас ми не можемо дозволити зовнішнім гравцям надалі дестабілізувати ситуацію в регіоні та створювати нові й нові гарячі точки», — сказав український президент і наголосив, що Україна здатна робити внесок у зміцнення стабільності та безпеки в регіоні: брати участь у місіях, військових та безпекових проєктах ЄС, ініціативах, спрямованих на боротьбу з інформаційними та гібридними загрозами, дезінформацією тощо.

«Східне партнерство» — політика Європейського Союзу, започаткована в 2009-му, та спрямована на поглиблення економічних та політичних зв’язків між ЄС та шістьма країнами-сусідами: Україною, Грузією, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією та Білоруссю. Ця ініціатива не веде до вступу країни в ЄС, проте допомагає зміцнити відносини між країнами й об'єднанням.